Bendigo

Tuesday, 2nd Jun 2020


RACE 1
CHASERS FUNCTION CENTRE
Expand
Watch Video
  • Type:Tier 3 - Maiden
  • Distance:425
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 5 5HOTLINE SALLY Gary Hansen 25.122 1.4
2 4 4OUR BOY BENNY Scott Manning 25.142 4.6
3 2 2YOUR QUEEN John Mangion 25.26 15
4 8 8WIDDERSHINS Justin Hetherton 25.343 10
5 7 7TWILIGHT PSYCHO Sean Van Taarling 25.459 12.7
S - 1LENNY'S JAGGER Calven Russell 0
RACE 2
TAB.COM.AU (0-1 WIN)
Expand
Watch Video
  • Type:Tier 3 - Restricted Win
  • Distance:425
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 5 5READ ALOT Graham Austin 24.585 3.4
2 4 4HUSKY FRECKLE John Mangion 24.619 12.4
3 1 1AMERICAN STAR Wendy Hansen 24.651 2.8
4 2 2JERRY BUZZARD Calven Russell 24.675 3.4
5 7 7TWO CHIPS Gayle Lemin 24.687 6.4
6 8 8OFFALY BLONDE William Donlon 24.764 97.7
RACE 3
SOUTHERN CROSS AUSTEREO
Expand
Watch Video
  • Type:Tier 3 - Maiden
  • Distance:500
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 6 6REDZIN Patrick Burley 28.473 2.8
2 3 3ARGYLE LUNA Raymond Morgan 28.682 9
3 4 4ALITA Aaron Debattista 28.843 4.5
4 1 1MICK'S BELLA Allan Meyer 29.287 3.7
5 7 7LEO'S MY CHAMP Bernard Seymour 29.414 9.8
6 2 2ASTON ANITA Andrew Symons 29.427 11.8
7 8 8WHAT FEELING Joe Uglietta 29.525 56.2
8 5 5DEVON SHADOW Anne Carr 29.736 60.4
RACE 4
AG TYRES & WHEELS
Expand
Watch Video
  • Type:Grade 5 T3
  • Distance:425
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 7 7ICE SKATES Peter Trim 24.64 8.1
2 5 5BLUE ADDITION Roselyn Nicholls 24.78 2.1
3 8 8BLACK ROSE TEXAS Yvonne Carter 24.99 58.2
4 3 3NEW FIRE GIRL John Carr 25.044 39.4
5 4 4MAGIC LANTERN Andrew Mooney 25.316 2.9
6 2 2ZIPPING OLIVER Susan Trim 25.485 13.9
7 6 6MICKY RADS Paul Radstock 25.602 8.1
S - 1SWIFT ABBEY Jason Formosa 0
RACE 5
PETER BROWN CUSTOM HOMES
Expand
Watch Video
  • Type:Grade 5 T3
  • Distance:425
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 1 1CRACKERJACK TYS Ronald Fisher 24.316 3.3
2 5 5RED TALTARNI Alan Bayliss 24.501 4.2
3 2 2KRAKEN ROGER Robert Hodgson 24.509 27.6
4 6 6MIDNIGHT BLING David Torr 24.609 4.1
5 7 7WORK ZONE Jennifer Torr 24.628 4.2
6 3 3BRING THE SPRING Justin Hetherton 24.685 14.5
7 8 8QUANDO QUANDO Gayle Lemin 24.953 16.7
S - 4QUICK TRANSITION Alan Clayton 0
RACE 6
GRAYS BENDIGO
Expand
Watch Video
  • Type:Grade 5 T3
  • Distance:425
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 4 4PURE COOL TITAN Vivianne Giles 24.128 2.1
2 3 3LEKTRA RAINBOW Correy Grenfell 24.251 2.8
3 6 6AWESOME ASSET John Mangion 24.805 40.4
4 7 7WINLOCK DYNO Anita Gibbons 24.807 5.5
F 1 1PRINCESS AMERICA Malcolm Carr 6.3
S - 2WEBLEC FIRE Samantha Grenfell 0
S - 8VALLETTA MIST John Nicholls 0
RACE 7
HIT 91.9 BENDIGO
Expand
Watch Video
  • Type:Grade 5 T3
  • Distance:425
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 8 8ZERO TO HERO Jennifer Torr 24.532 3.7
2 5 5BUSH BRO Jeffrey Abela 24.613 15.5
3 4 4MEATBALL SOUP Benjamin Abela 24.636 2.5
4 1 1KELLI POCHETTE Ann Panetta 24.664 10.6
5 6 6ELEGANT MALT Colleen Downie 24.767 7.7
6 2 2RUN MAGGIE RUN Deidre O'mara 24.854 13.4
7 7 7CULLQUIN ELIJAH Shara Quinlan 24.946 6.4
S - 3COCO BAROQUE Aaron Debattista 0
RACE 8
NINE BENDIGO (1-3 WIN)
Expand
Watch Video
  • Type:Tier 3 - Restricted Win
  • Distance:500
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 7 7GUILTY AS Tony Salpigtidis 28.585 9.1
2 1 1TIGGERLONG REBEL Samantha Grenfell 28.641 1.2
3 6 6ASTON SOFIA Andrew Symons 29.125 12.6
4 8 8TEARDROP Anne Carr 29.149 11.5
5 2 2BEN DOON Julie Abela 29.199 35.8
6 4 4AL'S VIXEN Lisa Farquhar 29.532 14.5
7 3 3WALTZ ON BYE Hugh Taylor 29.597 34.6
RACE 9
MANNINGS GREYHOUND COMPLEX
Expand
Watch Video
  • Type:Tier 3 - Grade 7
  • Distance:425
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 1 1SELECT CHARLIE Ken Bailey 24.086 2
2 4 4AEROLITHOLOGY Andrew Mooney 24.502 10.9
3 8 8TEAKS STREAK Adam Rademaker 24.631 7.4
4 2 2TWILIGHT FLAME Fay Vantaarling 24.733 12.4
5 7 7MONTANARO David Jensen 25.009 4
6 5 5CASANOVA MAN Malcolm Carr 25.182 8.3
RACE 10
JARROD LARKIN CONCRETING
Expand
Watch Video
  • Type:Tier 3 - Grade 6
  • Distance:425
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 1 1KENITA Ken Hunt 24.303 1.3
2 4 4MAXIMUM JODIE Anita Gibbons 24.397 8.2
3 7 7MAXIMUM SARAH Michael Gibbons 24.406 6.5
4 2 2BRINDLE DELIGHT Susan Trim 24.498 27.7
5 8 8DAISY HILL LAD Alan Bayliss 24.537 10.4
S - 5SHOCK VALUE Theo Van Taarling 0
RACE 11
SUPAYOU LIVE VIDEO STREAMING
Expand
Watch Video
  • Type:Grade 5 T3
  • Distance:425
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 8 8FLASH ANGEL Andrew Mooney 24.475 2.5
2 3 3ALL BLING David Torr 24.54 4.9
3 5 5SWEET POTATO Peter Dunlevey 24.82 10.6
4 4 4TASHENDO Thomas Boehmke 24.843 8.1
5 1 1IVALISE ALLEN Tamara Fernandes 24.849 3.7
6 6 6HELLO COBBER Scott Melville 24.998 17
7 2 2HAGRID GRANGE Sebastiano Gibilisco 25.17 45.1
S - 7FURTHER DREAMER Joe Uglietta 0